FacebookYouTubeПідписатися на RSS

/Files/images/1_bulng/1.jpg /Files/images/1_bulng/2.jpg /Files/images/1_bulng/3.jpg /Files/images/1_bulng/4.jpg

Профілактична зустріч

ЗУСТРІЧ 07 09 2022

Моя безпека під час війни

ЗУСТРІЧ ДСНС 2022

Профілактична зустріч

Профілактична зустріч першокурсників Нововолинського ЦПТО з капеланом служби військових капеланів ради церков Скинія Павлом Гаврилюком

Профілактична зустріч першокурсників Нововолинського ЦПТО з капеланом служби військових капеланів


"Знай та захищай свої права"

До дня захисту дітей у ДНЗ "Нововолинський центр ПТО" здобувачі освіти першого курсу взяли участь в виховному заході на тему: "Знай та захищай свої права". Дізналися історію створення прав у світі, принципи їх реалізації, познайомились з основними нормативними актами, що захищають права дітей у світі та в Україні.

/Files/images/novini/2021/cherven/знай та захищай свої права 1.jpg /Files/images/novini/2021/cherven/знай та захищай свої права 2.jpg


"Наше майбутнє"

Учні Нововолинського ЦПТО мали нагоду поспілкуватись з начальником ювенальної привенції, майором поліції, Оленою Павлюк та працівниками рівненського обласного фонду "Наше майбутнє". Під час зустрічі обговорили проблеми наркотичної залежності, основи правового захисту підлітків.

/Files/images/novini/2021/cherven/наше майбутнє ювенальна 1.jpg /Files/images/novini/2021/cherven/наше майбутнє ювенальна 2.jpg /Files/images/novini/2021/cherven/наше майбутнє ювенальна 3.jpg /Files/images/novini/2021/cherven/наше майбутнє ювенальна 4.jpg


Підліток і закон

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Завданням соціально-психологічної служби ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» є профілактика правопорушень серед неповнолітніх. Для реалізації цієї мети у закладі освіти застосовуються різні методи правового виховання неповнолітніх: роз'яснення, розповіді, бесіди, лекції, дискусії, диспут, «круглі столи»; інтерактивні методи - ігри, рольові ігри, вправи, тренінги, конкурси.

Сьогодні учні взяли участь у дискусії «Підліток і закон», яку провели соціально-психологічна служба закладу освіти у співпраці з прокурором Нововолинського відділу Володимир-Волинської окружної прокуратури Оленою Левчук.

Під час заходу з учнями обговорено чинники, які можуть сприяти вчиненню злочинів, можливості їх подолання, негативні наслідки скоєння кримінально караних діянь та роз’яснено права дитини, яка потрапила у конфлікт із законом. Особливу увагу було звернуто на ознаки булінгу та домашнього насилля

«Такі зустрічі, - зазначила прокурор, - є ефективною профілактикою вчинення підлітками правопорушень та засобом подолання негативних проявів у молодіжному середовищі».

/Files/images/novini/2021/cherven/левчук 2021 06 3.jpg /Files/images/novini/2021/cherven/левчук 2021 06 1.jpg /Files/images/novini/2021/cherven/левчук 2021 06 2.jpg


Профорієнтаційний захід центр зайнятості

Для випускників будівельних груп провела захід провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки Нововолинської філії обласного центру зайнятості Наталія Кардаш.

/Files/images/novini/2021/traven/профорієн будівель 1.jpg /Files/images/novini/2021/traven/профорієн будівель 2.jpg /Files/images/novini/2021/traven/профорієн будівель 3.jpg


Зустріч учнів з начальником ювенальної привенції, майором поліції Оленою Павлюк

У Нововолинському ЦПТО відбулася зустріч учнів груп 21, 44 з начальником ювенальної привенції, майором поліції Оленою Павлюк. В ході бесіди здобувачі освіти обговорили питання відповідальності підлітків за кримінальні та адміністративні правопорушення, булінг і кібербулінг, про шкідливі звички, проаналізували приклади з життя. Після зустрічі учні отримали індивідуальні консультації.

/Files/images/novini/2021/traven/ювенальна павлюк 1.jpg /Files/images/novini/2021/traven/ювенальна павлюк 2.jpg /Files/images/novini/2021/traven/ювенальна павлюк 3.jpg


Учні групи 21 ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» взяли участь у профілактичному тренінгу « Підліток і закон».

Учні групи 21 ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» взяли участь у профілактичному тренінгу « Підліток і закон».

Тренером заходу, мета якого -інформування здобувачів освіти про відповідальність за вчинення правопорушень та пошуки шляхів попередження вчинення протиправних дій, була практичний психолог центру.

Під час тренінгу учні визначали причини скоєння підлітками правопорушень; конкретизували знання про правопорушення, поширені серед молоді; формували вміння стримувати безглузді вчинки та бажання, керувати собою, виробляти тверду волю.

На прикладах з життя ознайомились з видами кримінальної відповідальності; розглянули наслідки, які можуть мати необдумані вчинки.

/Files/images/novini/2021/berezen/тренігн пділток і закон 1.jpg /Files/images/novini/2021/berezen/тренігн пділток і закон 3.jpg


Мешканці гуртожитку обговорили проблеми молоді: "Небезпечний челендж серед підлітків", "Шкідливі звички (куріння, вживання алкогольних напоїв та наркотиків), їх наслідки" .

В Нововолинському ЦПТО мешканці гуртожитку обговорили проблеми молоді: "Небезпечний челендж серед підлітків", "Шкідливі звички (куріння, вживання алкогольних напоїв та наркотиків), їх наслідки" .

Ми - за здоровий спосіб життя!

/Files/images/novini/2021/berezen/ми за здоровий юрист 1.jpg


Психологічна служба ДНЗ "Нововолинський ЦПТО" застерігає підлітків до здійснення необдуманих вчинків

Зважаючи на останні резонансні події з самоушкодження та суїцидів серед дітей, психологічна служба ДНЗ "Нововолинський ЦПТО" застерігає підлітків до здійснення необдуманих вчинків

Психологічна служба ДНЗ "Нововолинський ЦПТО" застерігає підлітків до здійснення необдуманих вчинків


Учні взяли участь у дискусії «Шкідливі звички –шлях у безодню».

Учні Нововолинського центру професійно-технічної освіти взяли участь у дискусії «Шкідливі звички –шлях у безодню».

Метою заходу було продовження формування у підлітків поняття про здоровий спосіб життя, його пріоритет, профілактика шкідливих звичок та відмова від них, переконати учнів у неприпустимості вживання цигарок, алкоголю та наркотиків,виховання відповідального ставлення молоді до свого здоров’я.

Фельдшер центру розповіла, чому куріння, вживання алкоголю, наркотиків є шкідливими звичками, яку шкоду вони наносять організму, представила відео-підбірку про наслідки їх вживання; юрисконсульт закладу освіти ознайомила з правовим аспектом цієї проблеми; практичний психолог провела анкетування щодо ставлення учнів до цього питання; заступник директора з виховної роботи звернула увагу учнів на дотримання правил проживання у гуртожитку.

/Files/images/novini/2021/berezen/шкідливі звички катя 2.jpg /Files/images/novini/2021/berezen/шкідливі звички катя 3.jpg


«Права людини та Інтернет».#SaferInternetDay

Здобувачі освіти Нововолинського ЦПТО ознайомилися з відеороликами «Права людини та Інтернет». Діти обговорили основні проблеми, які виникають в користувачів мережі Інтернет. Визначили основні правила користування інтернетом, які вбережуть від неприємностей, а робота в мережі буде цікавою і корисною.

/Files/images/novini/2021/lyutiy/безпечний інтерент Рощина ХЛОПЦІ 1.jpg


Зустріч здобувачів освіти з фахівцем Нововолинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

В Нововолинському ЦПТО відбулася зустріч здобувачів освіти з фахівцем Нововолинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Зоряною Гайковською та з провідним фахівцем Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості Наталією Кардаш, під час якої молодь обговорила проблему трудового рабства та його попередження. Гості запропонували присутнім інформаційні буклети, пам’ятки, переглянути відеоролики, які реалізує громадська організація «Волинські перспективи»

/Files/images/novini/2021/schen/Зоряна 1.JPG /Files/images/novini/2021/schen/Зоряна 4.JPG


«Обізнаний-значить захищений» переконані здобувачі освіти Нововолинського ЦПТО.

За ініціативи учнівського парламенту, відбулася зустріч учнів центру з головним спеціалістом Нововолинського бюро правової допомоги Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Катериною Столярук. Молодь дізналась про функції бюро та правовий захист, який можуть надати його працівники. На обговорення винесли тему «Попередження домашнього насильства». Діти отримали інформаційні буклети.

/Files/images/novini/2021/schen/столярук .jpg /Files/images/novini/2021/schen/столярук 1.jpg


«Шкідливі звички – шлях у безодню»

Напередодні канікул і новорічних свят, класним керівником Стадник О.І., була проведена бесіда «Шкідливі звички – шлях у безодню». Метою цієї зустрічі було розвивати в учнів вміння відстоювати свої власні переконання, навчити протистояти тиску збоку оточуючих та здатність протидіяти небажаним пропозиціям. Осмислити і дати відповіді на такі питання:Алкоголь? Тютюн? Наркотики? Невже для цього було створене життя? Невже, коли творилось життя на Землі, можна було подумати про жахливі винаходи людства!? Навіщо ми вбиваємо самих себе і руйнуємо цим же весь Всесвіт!?

/Files/images/novini/2020/gruden/шкідливі звчики 1.jpg /Files/images/novini/2020/gruden/шкідливі звчики 2.jpg


Ми за здоровий спосіб життя

Ми за здоровий спосіб життя. В цьому переконані здобувачі освіти Нововолинського ЦПТО групи №52 які запропонували до перегляду та обговорення відеофільми «14 фактів про куріння та цікаві наукові дослідження шкідливої звички», «Не байдуже» (Чим небезпечний підлітковий алкоголізм).

/Files/images/novini/2020/gruden/14 фактів про куріння 2.jpg


"Безпечний онлайн простір"

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» з учнями групи 50 була проведена бесіда "Безпечний онлайн простір". Були розглянуті різноманітні ситуації інтернет загроз, проговорені шляхи вирішення можливих ризиків та алгоритмів вирішення конфліктних ситуацій.

/Files/images/novini/2020/gruden/безпечний онлайн простір.jpg


Година спілкування у гуртожитку в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля»

ДНЗ «Нововолинський ЦПТО»

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» соціальний педагог Людмила Семерей та вихователь Надія Мельник провели годину спілкування з учнями, які проживають у гуртожитку.

Цей корекційний захід був спрямований на те, щоб локалізувати загрозу будь-якого насилля: сексуального, сімейного, в учнівському колективі, інформаційного тощо. Учасники зустрічі прийшли до висновку, що кожна людина має право бути щасливою та займатись улюбленою справою, а не йти на навчання, роботу, додому з острахом та небажанням

/Files/images/gurtojito/novini/16 джнів без насилля гуртодиток 1.jpg /Files/images/gurtojito/novini/16 джнів без насилля гуртодиток 4.jpg


Ти і поліція!

У рамках тижня правових знань група 21 разом з викладачем Лешко О.А провели виховний захід: " Ти і поліція!'. Під час заходу здобувачі знань мали можливість ознайомитись із різними ситуаціями у спілкуванні з поліцією. Обговорили правила спілкування із представниками закону, права і обов'язки підлітків, розглянули запропоновані пам'ятки поведінки.

/Files/images/novini/2020/gruden/ти і поліція 2.png /Files/images/novini/2020/gruden/ти і поліція 3.png


«Мій улюблений світ – без насильства»

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» в групі №47 Нововолинського ЦПТО відбувся диспут «Мій улюблений світ – без насильства». Здобувачі освіти назвали основні види насильства, поділились випадками його прояву з власного життя, надали поради з його попередження.

/Files/images/novini/2020/gruden/мій улюблений свт без насилля 2.jpg


Лекція про "Проблему трудового рабства"

Проблему трудового рабства обговорили здобувачі освіти Нововолинського ЦПТО під час зустрічі з провідним фахівцем Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості Наталією Кардаш. Увазі присутніх було запропоновано до перегляду відеофільм «Торгівля людьми: як не потрапити в рабство».

Зустріч відбулася в рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства»

/Files/images/novini/2020/listopad/16 днів від насильства 2(2).jpg


Всеукраїнська акція «16 днів без насильства »

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства » в Нововолинському ЦПТО відбулася зустріч здобувачів освіти з фахівцем Нововолинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Зоряною Гайковською, яка розповіла про види насильства, їх попередження та захист.

/Files/images/novini/2020/listopad/16 днів від насильства 3(1).jpg


Спадковість. Її вплив на репродуктивне здоров’я.

На завершення тематичного тижня, присвяченого профілактиці інфекційних хвороб, відбулось засідання дискусійного клубу, який провела фельдшер центру разом з викладачем біології. Учні ознайомились з механізмом спадковості; розглянули спадкові ознаки, які передаються з покоління в покоління за допомогою ДНК та які генетичні особливості діти успадковують від батька: як генетика "грається" з нащадками.

Захід завершися переглядом відео-роликів «Спадкові захворювання людини та їх діагностика» та « Рідкісні генетичні захворювання»

/Files/images/novini/2020/listopad/репродуктивне здоровя 1.jpg


Година спілкування «Між нами дівчатами»

Година спілкування «Між нами дівчатами», яку провела фельдшер центру, була присвячена запобіганню небажаної вагітності та профілактика інфекційних хвороб і базувалась на попередньо проведеному опитуванню підлітків «Що ви знаєте про контрацепцію?».

Захід проходив у вигляді гри «Що ( ти знаєш про контрацепцію)?, Де( ти про це дізнався)? Коли (у якому віці)?

Завершилась година спілкуванням розвінчанням міфів про контрацепцію та створенням пам’ятки " Факти та Міфи про контрацепцію"

/Files/images/novini/2020/listopad/гуртожиток збори 2020 1.jpg


Виховний захід у форматі ток-шоу "Аборт: хто має право на життя?"

Виховний захід у форматі ток-шоу "Аборт: хто має право на життя?" провели фельдшер та юристконсульт навчального закладу. Тема настільки делікатна, закрита, що і ми не змогли змовчати. Впевнені, що в багатьох учнівських колективах є приклади: вагітна у 16. Що вказано в законі про аборти? Як обрати правильний шлях, щоб потім не розкаюватися? Про все це дискутували підлітки.

Під час заходу учні ознайомились із статистикою абортів в Україні, їх можливими наслідками та причинами, які спонукають до прийняття такого рішення.

На зустріч була запрошена сімейна пара, які є учнями нашого навчального закладу, мають маленьку дитину. Вони поділилися радістю виховання свого синочка і закликали учасників заходу планувати своє сімейне життя і не робити необдуманих вчинків


/Files/images/novini/2020/listopad/спадковість 2.jpg


Урок-тренінг «Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу».

Класний керівник групи 52 провела Урок-тренінг «Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу».

Метою заходу було

-розвивати базові знання учнів про ВІЛ/СНІД;-усвідомити зв’язок між способом життя і ризиком інфікування;-сформувати почуття відповідальності за власне здоров’я ;-виховувати активну життєву позицію.

У ході уроку учасники переглянули презентацію «СНІД: знати, щоб жити», ознайомились з історією виникнення вірусу,розглянули шляхи інфікування ВІЛ-інфекцією та профілактики ВІЛ.

У результаті уроку учні зрозуміли відмінність між ВІЛ і СНІД,навчились оцінювати ризики інфікування у різних ситуаціях, розрізняти три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки.

На завершення учасники тренінгу виконали ситуативну вправу «Оцінка ризику ВІЛ-інфікування».

/Files/images/novini/2020/listopad/лекція про Снід 1.jpg


Фельдшер навчального закладу провела лекцію «Інфекційні хвороби та їх профілактика»

Фельдшер навчального закладу провела лекцію «Інфекційні хвороби та їх профілактика» з учнями центру, а також представила презентацію з цією ж назвою, за допомогою яких ознайомила їх з основними видами інфекційних захворювань та заходами по їх профілактиці. Захід покликаний виховувати

/Files/images/novini/2020/listopad/фельдшер 24,11 5.jpg


Тематична виставка з питань збереження здоров’я та формування стійкого протистояння впливу шкідливих факторів на здоров’я

У бібліотеці центру була організована тематична виставка з питань збереження здоров’я та формування стійкого протистояння впливу шкідливих факторів на здоров’я, яку підготувала завідувач бібліотекою. На виставці представлена навчальна та наукова література з профілактики інфекційних захворювань та популяризація здорового способу життя.

/Files/images/novini/2020/listopad/бібліоткеа 24.11 3.jpg


Цікаву та пізнавальну гру про профілактику шкідливих звичок "ФАКТ чи МІФ"

Цікаву та пізнавальну гру про профілактику шкідливих звичок "ФАКТ чи МІФ" провела фельдшер центру професійно-технічної освіти. На завершення заходу, учасники гри виконали тестові завдання "Здорова людина - успішна країна"

/Files/images/novini/2020/listopad/катя гра 5.jpg.png /Files/images/novini/2020/listopad/катя гра1.jpg.png


Зустріч з інспектором ювенальної превенції

В центрі відбулася зустріч першокурсників із старшим інспектором ювенальної превенції Нововолинського відділення поліції Юрієм Олійником. Молодь поспілкувалася із працівником поліції на теми профілактики правопорушень, куріння та вживання алкоголю, попередження булінгу та насильства, відповідальність підлітків та їх батьків за вчинені протиправні дії. Учні переглянули та обговорили відео «Булінг в підлітковому середовищі». Присутні отримали відповіді на питання, які їх зацікавили.

/Files/images/novini/2020/listopad/ювен прав про куріння 2.JPG.png /Files/images/novini/2020/listopad/ювен прав про куріння 4.JPG.png


Виховний захід на тему «Українські студенти- циніки, які зруйнували авторитарну систему».

30 років тому, 2 жовтня 1990 року, розпочалася «Революція на граніті» - студентський протест та голодування на площі Жовтневої революції (сучасний Майдан Незалежності) у Києві.

З метою вшанування цієї події для учнів центру професійно - технічної освіти була проведена виховна година «Українські студенти- циніки, які зруйнували авторитарну систему». Провела виховний захід викладач історії України Н.П.Каганюк.

Лейтмотивом виховного заняття став висновок, до якого прийшли учні, що по одинці ми - краплі, а разом- хвиля, яка здатна не тільки руйнувати стару систему життя, а й будувати нову правову державу Україна.

/Files/images/novini/2020/jovten/революція на граніті 1.jpg


Тематичний диспут «Говори- не мовчи»

# говорити_не можна_мовчати

На продовження тижня по запобіганню проявів булінгу, який з 16 по 20 вересня проходить у Нововолинському ЦПТО, був проведений тематичний диспут «Говори- не мовчи», метою якого було попередження проявів жорстокості серед молоді.

У профілактичному заході взяли участь учні першого курсу, які активно обговорювали особливості поширення масових негативних явищ серед підлітків та молоді. Практичний психолог центру на прикладі реальних історій з життя ознайомила учнів з причинами та проявами такого явища, а також розповіла, що робити, якщо вони раптом опиняться в ситуації булінгу. Учні наводили приклади проявів булінгу, з якими стикались у школі, моделювали шляхи виходу з таких ситуацій.

Вся інформація супроводжувалася переглядом уривку екранізації роману Стівена Чбоскі « The Perks of Being a Wallflower»( «Добре бути тихеньким»), фрагментами новин України, присвяченим цій проблемі, кліпом «Все, що тебе не вбиває».

/Files/images/novini/2020/veresen/булінг вересень 1.jpg /Files/images/novini/2020/veresen/булінг вересень 2.jpg


Виховна година в групи №32 присвячена проявам булінгу

# говорити_не можна_мовчати

Однією з актуальних проблем, яка стоїть перед сучасним українським суспільством, є подолання і профілактика будь-яких проявів насильства щодо дітей та молоді.Прояви насильницької поведінки, широко розповсюджені в буденному житті, прийнято називати «булінгом».

Саме темі протидії проявам булінгу була присвячена виховна година в групи №32 Нововолинського ЦПТО.

Класний керівник разом з практичним психологом ознайомили учнів з поняттям, формами та структурою булінгу. Розповіли про переживання підлітка, який зазнає насильство, показали шляхи виходу зі складних ситуацій, ознайомили з інформацією про відповідальність за булінг, а також сформували навички відповідальної та безпечної поведінки з учнями, які потерпають від насильства.

Також учні взяли участь у анкетуванні, яке проводилось з метою виховання почуття толерантності у підлітків, бути небайдужим до чужого горя; запобігання насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді.

/Files/images/novini/2020/veresen/виховна 32 група 1.jpg /Files/images/novini/2020/veresen/виховна 32 група 3.jpg


#Говорити_не можна_мовчати

В ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» відбулася зустріч учнів І курсу із старшим інспектором ювенальної превенції Іваничівського відділення поліції Горохівського відділу поліції ГУНП у Волинській області Аліною Редько. В ході бесіди обговорили питання проявів булінгу, відповідальності, яка наступає при курінні в громадських місцях, вживанні алкогольних напоїв та наркотичних речовин, перебування неповнолітніх на вулиці після 22 години тощо. Діти переглянули та обговорили відеофільми «Булінг», «Небезпека в Інтернеті». На питання, які виникали під час бесіди, молодь отримала вичерпні відповіді.

/Files/images/novini/2020/veresen/ювенальна правенція 09 1.jpg /Files/images/novini/2020/veresen/ювенальна правенція 09 2.jpg


Бесіда про "Коронавірусну інфекцію NCOVID-19"

В ДНЗ " Нововолинський центр професійно-технічної освіти" фельдшером закладу була проведена профілактично роз'яснювальна бесіда "Коронавірусна інфекція NCOVID-19" . Учнями було прослухано лекцію та переглянуто презентацію і короткометражні відео щодо симптом, лікування та профілактики вірусу. По завершенню лекції учні отримали брошуру з корисною інформацією.

/Files/images/novini/2020/berezen/лекція про коронавірус 2020 1.jpg /Files/images/novini/2020/berezen/лекція про коронавірус 2020 4.jpg


Виховна година "Шкідливі звички"

У 52 групі Нововолинського центру професійно-технічної освіти відбулася виховна година "Шкідливі звички". Метою уроку було ознайомити учнів із поняттям про шкідливі звички, виробити негативне ставлення до поганих звичок, які порушують здоров'я - паління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків тощо; виховувати почуття відповідальності за збереження свого здоров'я.

/Files/images/novini/2020/шкідливі звички 2020 02 1.jpg /Files/images/novini/2020/шкідливі звички 2020 02 2.jpg /Files/images/novini/2020/шкідливі звички 2020 02 3.jpg


Працівники поліції провели профілактичну бесіду з учнями на правовиховну тематику

За ініціативи навчально-правового комітету учнівського Парламенту Нововолинського центру професійно-технічної освіти відбулась «Година спілкування» учнівської молоді із старшим інспектором ювенальної превенції Горохівського ВП лейтенантом Сніжаною Лапків та старшим дільничним Нововолинського ВП ГУНП у Волинській області Анастасією Хом’як. Працівники поліції провели профілактичну бесіду з учнями на правовиховну тематику, закликали учнів вести здоровий та сумлінний спосіб життя, пояснили, як поводити себе при небезпечних обставинах. Вони дали змістовні відповіді на цікаві запитання підлітків. Учні пообіцяли, що пам’ятатимуть повчальні настанови працівників поліції.

/Files/images/novini/2020/ювен прав горохів 2020 2.jpg /Files/images/novini/2020/ювен прав горохів 2020 3.jpg


Закон і підліток

Учні ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» взяли участь у правовому диспуті «Закон і підліток», який підготувала практичний психолог закладу освіти. У ході заходу здобувачі освіти взяли участь у обговоренні проблеми злочинності серед неповнолітніх, розглянули питання особливостей їх кримінальної відповідальності . Метою диспуту було формування навичок самостійного прийняття відповідального рішення і критичного аналізу складних ситуацій, та профілактика злочинів та правопорушень серед неповнолітніх, виховання правової свідомості учнів.

/Files/images/novini/2020/закон і підліток 2020 1.jpg /Files/images/novini/2020/закон і підліток 2020 2.jpg /Files/images/novini/2020/закон і підліток 2020 3.jpg


Лекція на тему «Вірусні захворювання»

В ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» фельдшер закладу провела лекцію на тему «Вірусні захворювання». Розглянули такі хвороби як: кір, вітряна віспа, краснуха, грип, корона вірус. Ознайомилися з особливостями перебігу та ефективними методами профілактики. Здобувачам освіти продемонстрували декілька відеоматеріалів з питань профілактики, імунізації населення.

/Files/images/novini/2020/вірусні завхорювання 01,01 2020 1.jpg


Лекція на тему: «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх»

Юрисконсульт, викладач правознавства Державного навчального закладу «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» Наталія Яценко, провела лекцію на тему: «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх».Мета лекції – ознайомити здобувачів освіти з основними положеннями Кримінального та Адміністративного кодексами України та роз’яснити окремі статті, розкрити особливості відповідальності неповнолітніх за вчинені правопорушення, визначити окремі види злочинів та умови відповідальності за їх здійснення. Виховувати правову культуру учнів центру та відповідальність за свої вчинки./Files/images/novini/лекція яценко 2019 1.jpg /Files/images/novini/лекція яценко 2019 4.jpg


Професійну дискусію про безпеку дорожнього руху

Професійну дискусію про безпеку дорожнього руху провели майбутні працівники автосервісів - учні групи 32

/Files/images/novini/бнзпнка руху автомайстерня2019 1.jpg /Files/images/novini/бнзпнка руху автомайстерня2019 2.jpg


Тренінг «Як не стати живим товаром»

Цікаво і повчально пройшла година спілкування з елементами тренінгу «Як не стати живим товаром» в читальному залі Нововолинської міської бібліотеки. Присутні учні ДНЗ «Нововолинського ЦПТО» пройшли тренінг, який провели бібліотекарі Інні Кронберг та Оксана Жабровець, а запрошений юрист з бюро правової допомоги розповіла про те, як не стати жертвами торговців людьми, як не потрапити на гачок злочинців та навчитися уникати небезпеки для близьких та рідних.

/Files/images/novini/живийтовар1.jpg /Files/images/novini/живийтовар2.jpg


Виховний захід «Шкідливість тютюнопаління»

Міжнародний день відмови від паління відзначається щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу. Позаурочний виховний захід «Шкідливість тютюнопаління» проведений викладачкою біології Бабійчук О.В. для учнів групи 33 та 53. «Сьогоднішній підліток – це наш потенційний клієнт завтра», - стверджує компанія виробник цигарок. З метою такого впливу тютюнова індустрія застосовує різноманітний арсенал інструментів стимулювання початку куріння. 15% дітей віком від 13 до 15 років є теперішніми споживачами тютюну,серед хлопців 16% та серед дівчат 11%, (15% дітей віком 13-15 років - це понад 150 тис. за Держстатом). 18,4% дітей віком від 13 до 15 років є теперішніми курцями електронних сигарет, серед дівчат 14%, серед хлопців 22,6% (18,4% дітей віком 13-15 років - це понад 200 тис. за Держстатом).

/Files/images/novini/паління 1.jpg /Files/images/novini/паління 2.jpg /Files/images/novini/паління 4.jpg /Files/images/novini/паління 5.jpg


Зустріч з прокурором

Цікавою та пізнавальною була зустріч учнів Нововолинського центру професійно-технічної освіти з прокурором Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Оленою Левчук, що відбувалась в рамках «Тижня правових знань» та за ініціативою навчально-правового комітету учнівського парламенту. Здобувачі освіти із вуст професіонала почули про те, що деякі їхні вчинки - не просто пустощі, як вони собі уявляють, а правопорушення, що підлягають під дію певних статей Кримінального та Адміністративного кодексів. Прокурор відповіла на багаточисельні питання учнівської молоді. Захід завершився переглядом фільму на правознавчу тематику.
Такий діалог сприятиме розумінню молоді наслідків важливості дотримання закону, що в майбутньому допоможе запобігти потенційним правопорушенням та сприятиме ефективному та взаємовигідному суспільному співжиттю в Україні.

/Files/images/vh/proflaktika/2020/левчук 2020 1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/2020/левчук 2020 2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/2020/левчук 2020 3.jpg


Година спілкування на тему "Ні курінню!"

Змістовною, корисною, цікавою була «Година спілкування», проведена з ініціативи учнівського парламенту Нововолинського центру професійно-технічної освіти для учнів першого курсу.

Під час заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Селецька нагадала здобувачам освіти про значимість їх вибору, професійного росту, здобуття якісної освіти та відповіла на їх численні запитання.

Практичний психолог ознайомила з статистичними даними та результатами анкетування учнів щодо відношення молоді до тютюнокуріння. Цікавими та пізнавальними були презентація «Ні курінню!» та відеоматеріал про шкідливість кальяну та електронних цигарок, метою яких було підвести учнів до усвідомленої відмови від паління, що ґрунтується на знаннях про його шкідливі наслідки; допомогти зрозуміти переваги здорового способу життя; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих.
На завершення юрист центру Наталія Яценко ознайомила зі статтями Адміністративного кодексу, Закону про куріння, згідно яких наступає відповідальність за тютюнокуріння у громадських місцях.

/Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 1.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 2.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 3.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 4.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 5.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 6.jpg


Зустріч з інспектором ювенальної привенції

10 грудня в Нововолинському ЦПТО, в рамках проведення тижня Всеукраїнського тижня права, вібулася зустріч учнів І курсу з старшим інспектором ювенальної привенції, лейтенантом поліції Омельчуком Романом Леонідовичем. В ході бесіди молодь з'ясувала про відповідальність за куріння, вживання спиртних напоїв, вчинення кримінальних правопорушень. Після зустрічі бажаючі отримали консультаціі.

/Files/images/vh/proflaktika/інспектор 2019 1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/інспектор 2019 2.jpg


16 днів проти насилля

Учні Нововолинського ЦПТО в ході зустрічі з працівником служби зайнятості Наталією Кардаш дізнались про такі види насилля, як трудове та сексуальне рабство. Під час спілкування молодь обговорила причини та наслідки прояву такого насилля, отримали рекомендації як цьому запобігти. Діти ознайомились з переліком організацій які допоможуть в критичній ситуації та їх контактами, переглянули та обговорили фільм "Сексуальне рабство ".

/Files/images/vh/proflaktika/рабство 1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабство 2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабство 3.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабство 4.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабство 5.jpg


STOP-булінг

Проблема жорстокості та агресії серед учнів давно хвилює педагогів, психологів та психотерапевтів, як в Україні, так і у всьому світі.

Не стоять осторонь і члени учнівського парламенту Нововолинського центру професійно-технічної освіти,які підготували і провели відео-лекцію « STOP-булінг». Цей захід проводився у рамках інформаційно-просвітницької кампанії «16 днів без насилля», спрямованої на протидію такому негативному соціально-психологічному явищу,як булінг,серед учнівської молоді.

Практичний психолог центру ознайомила учнів з поняттям булінгу, формами його прояву, з соціально-психологічним портретами булера та його жертви, спільників булера та сторонніх спостерігачів, а також з соціальними та юридичними наслідками учнівського насильства, роз’яснила як потрібно діяти та куди звертатися при виявленні даного явища.

Здобувачі освіти переглянули та обговорили екранізацію роману Стівена Чбоскі « The Perks of Being a Wallflower»( «Добре бути тихеньким»), фрагменти новин України, присвячених цій проблемі, кліп «Все, що тебе не вбиває» та долучились до флешмоба «Зупинимо боулінг разом!» під час якого запропонували свої методи вирішення ситуацій з проявами булінгу серед молоді.

/Files/images/vh/uchnvske/булінг 1 2019.jpg /Files/images/vh/uchnvske/булінг 4 2019.JPG /Files/images/vh/uchnvske/булінг 2 2019.jpg /Files/images/vh/uchnvske/булінг 5 2019.JPG /Files/images/vh/uchnvske/булінг 3 2019.jpg


"СТОП СНІД! "

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом члени учнівського парламенту Нововолинського ЦПТО провели годину спілкування "СТОП СНІД!". В ході бесіди молодь з'ясувала як вберегтися від СНІДу, визначила причини та шляхи зараження, висловились на підтримку хворих на СНІД. Учні переглянули та обговорили фільм " СНІД. Це треба знати! ".

/Files/images/novini/про СНІД2019 1.jpg /Files/images/novini/про СНІД2019 2.jpg /Files/images/novini/про СНІД2019 3.jpg


Європейський День боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Здобувачі освіти Нововолинського ЦПТО на зустрічі з працівником центру зайнятості обговорили питання трудового рабства, отримали поради як цьому запобігти, ознайомились з установами які нададуть правовий захист, отримали рекомендаціі щодо поведінки працівників у випадку експлуатаціі. Особливу увагу звернули на проблеми пов'язані з роботою за кордоном.

/Files/images/vh/proflaktika/рабство1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабсто2.jpg


Зустріч з працівником відділу правового захисту

17 жовтня в Нововолинському ЦПТО пройшла зустріч здобувачів освіти з працівниками відділу правового захисту. В ході спілкування молодь дізналась про його функції та контакти для консультацій. Начальник відділу нагадала права дітей, наголосила на обов'язках молоді. На завершення присутні обговорили проблему булінгу, причини його виникнення, та попередження.

/Files/images/vh/proflaktika/правовийзахист.jpg /Files/images/vh/proflaktika/правовийзахист2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/правовийзахист3.jpg /Files/images/vh/proflaktika/правовийзахист4.jpg


Година спілкування про причини та наслідки інфекційних захворювань

16 жовтня здобувачі освіти Нововолинського ЦПТО на годині спілкування з медичною сестрою обговорили причини та наслідки інфекційних захворювань, їх профілактику.

/Files/images/vh/proflaktika/Катя грип1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/Катя грип2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/Катя грип3.jpg


Вплив алкоголю на організм людини

Виховний захід на тему "Вплив алкоголю на організм людини" провели викладачі Нововолинського центру професійно-технічної освіти для учнів, які проживають у гуртожитку. Метою заходу було показати учням негативний вплив алкоголізму на життя, формувати усвідомлення шкідливості вживання.

/Files/images/vh/proflaktika/вплив алкого1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/вплив алкого2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/вплив алкого3.jpg /Files/images/vh/proflaktika/вплив алкого4.jpg


Всеукраїнська акція боротьби з Булінгом

Всеукраїнська акція боротьби з Булінгом


Акція "Зупинимо булінг разом"

18 вересня першокурсники ДНЗ "Нововолинського центру професійно-технічної освіти" провели акцію "Зупинимо булінг разом". Під час проведення години спілкування обговорили питання запобігання булінгу. В ході дискусії проаналізовано причини проявів булінгу та наслідки, а також шляхи його попередження.

/Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг1.jpg/Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг2.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг3.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг4.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг5.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг6.JPG


Майбутнє молоді України – вільне від наркотиків

Учні ДНЗ Нововолинського ЦПТО стали учасниками профілактичного тренінгу з проблеми підліткового алкоголізму та наркоманії, який провела представник Міжнародної організації «NARCONON», під час якого учні були учасниками рольових ігор та отримали інформацію щодо причин молодіжної наркоманії. Визначили шляхи попередження цього явища.

/Files/images/vh/proflaktika/нароктик1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/нароктик.jpg /Files/images/vh/proflaktika/нароктик3.JPG /Files/images/vh/proflaktika/нароктик4.JPG


Поважаю закон

Учні Нововолинського ЦПТО в спілкуванні з старшим інспектором ювенальної превенції Романом Омельчуком та старшим дільничним офіцером поліції Володимиром Семенком обговорили проблему зростання правопорушень серед молоді. Зокрема, наслідки втягнення неповнолітніх у злочину діяльність, наркоманію, бродяжництво, жебракування, втеч з уроків, булінгу. А також, про недопущення скоєння протиправних дій в закладі освіти та про дотримання правил поведінки під час навчально-виховного процесу.

/Files/images/vh/proflaktika/поважаю закон2.JPG/Files/images/vh/proflaktika/поважаю закон3.JPG


Зупини насилля– захисти себе

Життя підлітків – дуже непередбачуване і бурхливе. Ким би вони не були, в їхньому житті, поряд з позитивними емоціями, неминучі хвилини розчарування, результатом яких можуть стать негативні вчинки. Іноді підліткам важко утримувати тяжкість цих проблем у душі і вони можуть втратити надію та віру в себе. Уникнути цього їм допомагають мудрі поради фахівця ІІ категорії Іваничівського МРФ філії ДУ «Центр пробації» у Волинській області Катерини Коцури, яка провела мотиваційно - тренінгове заняття для здобувачів освіти ДНЗ «Нововолинський ЦПТО».

Метою даного заняття було навчити дітей знаходити позитивне в собі та в інших, формувати негативне ставлення до проявів насилля, жорстокої поведінки серед молоді, запобігати проявам булінгу.

/Files/images/novini/коцура.JPG


Здоровим бути!

10 квітня в рамках Всесвітнього Дня здоров’я в Нововолинському центрі ПТО провели спортивно-інтелектуальні ігри між групами. Учні взяли участь в естафетах і вікторинах. Під час активної фізичної та розумової діяльності отримали емоційне задоволення та заряд позитивної енергії.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN6222.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN6444.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN6333.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN611.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN6.JPG


Споживач – знай свої права!

Чи знаємо ми як захистити свої прав, як споживачі? Відповідь на це запитання отримали учні групи К-12 Нововолинського ЦПТО на засіданні дискусійного клубу під керівництвом Світлани Остяк.

Учасники ознайомились з історією започаткування Дня захисту прав споживача в Україні та в країнах світу, провели дослідження з виявлення підробок продуктів за етикетками та штрих кодами. Адже кухарі, кондитери при приготуванні страв та кондитерських виробів повинні використовувати тільки якісні продукти. Під час засідання учні виробили алгоритм дій щодо захисту прав споживача. Жваво пройшло обговорення фільму «Я маю право».

/Files/images/vh/proflaktika/захист прав.JPG/Files/images/vh/proflaktika/захист прав2.JPG


Поговоримо про шкідливі звички

На бесіду учнів Нововолинського ЦПТО запросила фельдшер Катерина Рижук. Піднімались важливі проблеми для підліткового віку: вживання наркотичних речовин та алкоголю, тютюнопаління.

До перегляду запропоновано відеофільми «Наркотична залежність», «Вплив алкоголю на організм підлітка», «Куріння та його замінники». Юнаки та дівчата активно долучились до обговорення.

/Files/images/vh/proflaktika/54398993_320504702150092_6862885374209818624_o.jpg/Files/images/vh/proflaktika/54522818_320504665483429_8265578872259477504_o.jpg


«Підвищення обізнаності вразливого населення Волинської області щодо безпечної міграції та працевлаштування»

В рамках реалізації проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення Волинської області щодо безпечної міграції та працевлаштування» та в рамках співпраці з Центром професійної кар’єри закладу освіти фахівцями Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості 15 березня 2019 року був проведений захід із здобувачами освіти.

Метою даною зустрічі було підвищення рівня поінформованості та усвідомлення молоддю проблеми торгівлі людьми, форм та методів вербування, небезпек, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном. Учасники заходу отримали інформаційні матеріали, фахові консультації та поради, на що варто звернути увагу під час працевлаштування, навчання та подорожей за кордоном.

/Files/images/карєра.JPG/Files/images/карєра1.JPG/Files/images/карєра2.JPG


Гендерні непорозуміння

Щоденно гендерні питання підіймаються з вищою силою, відбувається боротьба за рівність між статями. Чи можливо відстояти своє право на рівність у суспільстві? Чи дійсно порушують права тільки жінок? І чи варто порівнювати жінок та чоловіків, чи варто шукати відмінності, чи варто відшукувати нові причини до непорозумінь? Ці та інші питання гендерної рівності винесли на обговорення класний керівник Юлія Медик та здобувачі освіти групи №52. Активно пройшла дискусія, переглянуто та обговорено відеофільми і презентацію.

/Files/images/vh/proflaktika/гендерне.jpg


Права жінок

Цю тему в групах дівчат, які навчаються за професією кравець, вишивальник, на обговорення винесла викладач суспільних дисциплін Васильєва Тетяна. Зацікавила присутніх історія формування права, погляд релігій на права жінки, їх біологічне та соціальне обґрунтування, тендерна дискримінація жінок. Переглянуто та обговорено відеоролики про історію становлення політичних прав жінок, про віктимність окремих жінок.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN5311.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5312.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5314.JPG


Зупинись на порозі в безодню

В рамках тижня права фахівцем ІІ категорії Іваничівського МРВ філії ДУ «Центр пробації» у Волинській області Коцурою Катериною проведено профілактичну правовиховну бесіду з учнями ДНЗ «Нововолинський ЦПТО», щодо недопустимості вчинення протиправних дій, кримінальних правопорушень, попередження негативних явищ у підлітковому середовищі.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN5265.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5276.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5279.JPG


Підліток і відповідальність

Таку тему для обговорення запропонувала першокурсникам юрисконсульт Яценко Наталія. Інформація про види кримінальних правопорушень, причини скоєння злочинів, відповідальність неповнолітніх та наслідки покарань зацікавила підлітків. Жваво обговорювали приклади з життя засуджених.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN5230.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5237.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5243.JPG


Знай свої обов’язки, не порушуй чужі права

Учні групи №31, під керівництвом Каганюк Наталії, обговорили права та необхідність дотримання обов’язків, переглянули фільм про історію походження права.

/Files/images/vh/proflaktika/20181206_101312.jpg /Files/images/vh/proflaktika/20181206_101511.jpg


«Ми хочемо бути здоровими»

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні, й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» проведено фельдшером Рижук Катериною Олександрівною профілактичну бесіду.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN5207.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5221.JPG


Підліток і закон

29 листопада в Державному навчальному закладі «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» прокурор Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Левчук Олена Петрівна провела профілактичну бесіду із здобувачами освіти І курсу. Увага була акцентована на питаннях: протиправні дії та види відповідальності неповнолітніх, покарання та їх наслідки. Юнаки переглянули відеофільм про зустріч підлітків з дітьми, які відбувають покарання. На завершення зустрічі проведена анкета.

Бесіда пройшла в невимушеній обстановці, діти задавали питання, на які отримали вичерпні відповіді.

/Files/images/vh/DSCN5074.JPG /Files/images/vh/DSCN5060.JPG /Files/images/vh/DSCN5076.JPG /Files/images/vh/DSCN5082.JPG


Бесіда про правила поводження з вибухонебезпечними речовинами та предметами

21 листопада в ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» проведено директорську годину, на якій викладач предмету захист Вітчизни, начальник штабу цивільного захисту училища Шаповал В.В. провів з учнями бесіду про правила поводження з вибухонебезпечними речовинами та предметами.

В період новорічних свят особливо популярною стає піротехніка. У зв'язку з цим зростає кількість травм, отриманих в результаті використання таких небезпечних розваг. Найчастіше жертвами стають підлітки, які люблять все підривати і не звертати увагу на техніку безпеки. Переглянуті відеофільми «Про наслідки петард», «6-ти річний хлопчик постраждав від вибуху петарди», «Що може бути від вибуху петарди в руці»

/Files/images/vh/DSCN4493.JPG /Files/images/vh/DSCN4495.JPG /Files/images/vh/DSCN4504.JPG


Зупинимо булінг разом!

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного.

Останніми роками визнано поширення такого явища, як булінг. Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку підлітка або групи підлітків інших до інших однолітків.Виділяють 4 головні компоненти булінгу: агресивна і негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких мають неоднакову владу; така поведінка є навмисною.

Тому з метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі 24 жовтня 2018 року соціальним педагогом Магдисюк Е.Л., заступником директора з навчально-виховної роботи Селецькою Н.М. був проведений інформаційно-профілактичний захід для учнів ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» на тему «STOP-БУЛІНГ».

/Files/images/булінк.jpg

Метою заходу було ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Участь у профілактичному заході взяли учні першого курсу. Під час заняття підлітки ознайомились із поняттям, формами, структурою булінгу, а також сформували навички відповідальної та безпечної поведінки з однолітками, які потерпають від насильства в закладі освіти.

Під час заходу учні отримали інформацію з обраної теми, переглянули ряд відеороликів щодо даного питання та обговорили відеосюжети. Також вони взяли участь у бесіді, яка проводилось з метою виховання почуття толерантності у підлітків, бути небайдужим до чужого горя; запобігання підлітковому насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді.


Профілактика кору

На таку тему пройшла інформаційна зустріч фельдшера Катерини Олександрівни із здобувачами освіти ДНЗ «Нововолинський ЦПТО».

Вона проаналізувала статистичні дані про стан захворювання в Україні, Волинській області, про ризик масового поширення інфекції, про профілактику кору та запобіжні заходи, а також про наслідки перенесення хвороби та можливі ускладнення

/Files/images/vh/DSCN3801.JPG


Лекція про наркоманію

В лекційному залі центру відбулись бесіда психолога з учнями та перегляд відеофільму, які були присвячені проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє щасливе життя суспільства, а життя взагалі. Говорили про наркоманію, що породжує низку проблем, з якими самотуж­ки не справитися. Вона руйнує людське здоров'я, родинне щастя, життя.

Чому, наприклад, вона виникає, в основному, серед молодих? Чому в однієї людини не виникає бажання до вживання наркотиків, а інша без цього зілля не може існувати? На такі питання знаходили відповідь ./Files/images/vh/DSCN3789.JPG/Files/images/vh/DSCN3794.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1581

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.