Бесіда про "Коронавірусну інфекцію NCOVID-19"

В ДНЗ"Нововолинськй центр професійно-технічної освіти" фельдшером закладу була проведена профілактично роз'яснювальна бесіда "Коронавірусна інфекція NCOVID-19" . Учнями було прослухано лекцію та переглянуто презентацію і короткометражні відео щодо симптом, лікування та профілактики вірусу. По завершенню лекції учні отримали брошуру з корисною інформацією.

/Files/images/novini/2020/berezen/лекція про коронавірус 2020 4.jpg /Files/images/novini/2020/berezen/лекція про коронавірус 2020 5.jpg /Files/images/novini/2020/berezen/лекція про коронавірус 2020 3.jpg


Зустріч з прокурором

Цікавою та пізнавальною була зустріч учнів Нововолинського центру професійно-технічної освіти з прокурором Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Оленою Левчук, що відбувалась в рамках «Тижня правових знань» та за ініціативою навчально-правового комітету учнівського парламенту. Здобувачі освіти із вуст професіонала почули про те, що деякі їхні вчинки - не просто пустощі, як вони собі уявляють, а правопорушення, що підлягають під дію певних статей Кримінального та Адміністративного кодексів. Прокурор відповіла на багаточисельні питання учнівської молоді. Захід завершився переглядом фільму на правознавчу тематику.
Такий діалог сприятиме розумінню молоді наслідків важливості дотримання закону, що в майбутньому допоможе запобігти потенційним правопорушенням та сприятиме ефективному та взаємовигідному суспільному співжиттю в Україні.

/Files/images/vh/proflaktika/2020/левчук 2020 1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/2020/левчук 2020 2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/2020/левчук 2020 3.jpg


Година спілкування на тему "Ні курінню!"

Змістовною, корисною, цікавою була «Година спілкування», проведена з ініціативи учнівського парламенту Нововолинського центру професійно-технічної освіти для учнів першого курсу.

Під час заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Селецька нагадала здобувачам освіти про значимість їх вибору, професійного росту, здобуття якісної освіти та відповіла на їх численні запитання.

Практичний психолог ознайомила з статистичними даними та результатами анкетування учнів щодо відношення молоді до тютюнокуріння. Цікавими та пізнавальними були презентація «Ні курінню!» та відеоматеріал про шкідливість кальяну та електронних цигарок, метою яких було підвести учнів до усвідомленої відмови від паління, що ґрунтується на знаннях про його шкідливі наслідки; допомогти зрозуміти переваги здорового способу життя; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих.
На завершення юрист центру Наталія Яценко ознайомила зі статтями Адміністративного кодексу, Закону про куріння, згідно яких наступає відповідальність за тютюнокуріння у громадських місцях.

/Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 1.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 2.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 3.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 4.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 5.jpg /Files/images/novini/2020/тютюнопаління 2020 6.jpg


Зустріч з інспектором ювенальної привенції

10 грудня в Нововолинському ЦПТО, в рамках проведення тижня Всеукраїнського тижня права, вібулася зустріч учнів І курсу з старшим інспектором ювенальної привенції, лейтенантом поліції Омельчуком Романом Леонідовичем. В ході бесіди молодь з'ясувала про відповідальність за куріння, вживання спиртних напоїв, вчинення кримінальних правопорушень. Після зустрічі бажаючі отримали консультаціі.

/Files/images/vh/proflaktika/інспектор 2019 1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/інспектор 2019 2.jpg


16 днів проти насилля

Учні Нововолинського ЦПТО в ході зустрічі з працівником служби зайнятості Наталією Кардаш дізнались про такі види насилля, як трудове та сексуальне рабство. Під час спілкування молодь обговорила причини та наслідки прояву такого насилля, отримали рекомендації як цьому запобігти. Діти ознайомились з переліком організацій які допоможуть в критичній ситуації та їх контактами, переглянули та обговорили фільм "Сексуальне рабство ".

/Files/images/vh/proflaktika/рабство 1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабство 2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабство 3.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабство 4.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабство 5.jpg


STOP-булінг

Проблема жорстокості та агресії серед учнів давно хвилює педагогів, психологів та психотерапевтів, як в Україні, так і у всьому світі.

Не стоять осторонь і члени учнівського парламенту Нововолинського центру професійно-технічної освіти,які підготували і провели відео-лекцію « STOP-булінг». Цей захід проводився у рамках інформаційно-просвітницької кампанії «16 днів без насилля», спрямованої на протидію такому негативному соціально-психологічному явищу,як булінг,серед учнівської молоді.

Практичний психолог центру ознайомила учнів з поняттям булінгу, формами його прояву, з соціально-психологічним портретами булера та його жертви, спільників булера та сторонніх спостерігачів, а також з соціальними та юридичними наслідками учнівського насильства, роз’яснила як потрібно діяти та куди звертатися при виявленні даного явища.

Здобувачі освіти переглянули та обговорили екранізацію роману Стівена Чбоскі « The Perks of Being a Wallflower»( «Добре бути тихеньким»), фрагменти новин України, присвячених цій проблемі, кліп «Все, що тебе не вбиває» та долучились до флешмоба «Зупинимо боулінг разом!» під час якого запропонували свої методи вирішення ситуацій з проявами булінгу серед молоді.

/Files/images/vh/uchnvske/булінг 1 2019.jpg /Files/images/vh/uchnvske/булінг 4 2019.JPG /Files/images/vh/uchnvske/булінг 2 2019.jpg /Files/images/vh/uchnvske/булінг 5 2019.JPG /Files/images/vh/uchnvske/булінг 3 2019.jpg


"СТОП СНІД! "

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом члени учнівського парламенту Нововолинського ЦПТО провели годину спілкування "СТОП СНІД!". В ході бесіди молодь з'ясувала як вберегтися від СНІДу, визначила причини та шляхи зараження, висловились на підтримку хворих на СНІД. Учні переглянули та обговорили фільм " СНІД. Це треба знати! ".

/Files/images/novini/про СНІД2019 1.jpg /Files/images/novini/про СНІД2019 2.jpg /Files/images/novini/про СНІД2019 3.jpg


Європейський День боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Здобувачі освіти Нововолинського ЦПТО на зустрічі з працівником центру зайнятості обговорили питання трудового рабства, отримали поради як цьому запобігти, ознайомились з установами які нададуть правовий захист, отримали рекомендаціі щодо поведінки працівників у випадку експлуатаціі. Особливу увагу звернули на проблеми пов'язані з роботою за кордоном.

/Files/images/vh/proflaktika/рабство1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/рабсто2.jpg


Зустріч з працівником відділу правового захисту

17 жовтня в Нововолинському ЦПТО пройшла зустріч здобувачів освіти з працівниками відділу правового захисту. В ході спілкування молодь дізналась про його функції та контакти для консультацій. Начальник відділу нагадала права дітей, наголосила на обов'язках молоді. На завершення присутні обговорили проблему булінгу, причини його виникнення, та попередження.

/Files/images/vh/proflaktika/правовийзахист.jpg /Files/images/vh/proflaktika/правовийзахист2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/правовийзахист3.jpg /Files/images/vh/proflaktika/правовийзахист4.jpg


Година спілкування про причини та наслідки інфекційних захворювань

16 жовтня здобувачі освіти Нововолинського ЦПТО на годині спілкування з медичною сестрою обговорили причини та наслідки інфекційних захворювань, їх профілактику.

/Files/images/vh/proflaktika/Катя грип1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/Катя грип2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/Катя грип3.jpg


Вплив алкоголю на організм людини

Виховний захід на тему "Вплив алкоголю на організм людини" провели викладачі Нововолинського центру професійно-технічної освіти для учнів, які проживають у гуртожитку. Метою заходу було показати учням негативний вплив алкоголізму на життя, формувати усвідомлення шкідливості вживання.

/Files/images/vh/proflaktika/вплив алкого1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/вплив алкого2.jpg /Files/images/vh/proflaktika/вплив алкого3.jpg /Files/images/vh/proflaktika/вплив алкого4.jpg


Всеукраїнська акція боротьби з Булінгом

Всеукраїнська акція боротьби з Булінгом


Акція "Зупинимо булінг разом"

18 вересня першокурсники ДНЗ "Нововолинського центру професійно-технічної освіти" провели акцію "Зупинимо булінг разом". Під час проведення години спілкування обговорили питання запобігання булінгу. В ході дискусії проаналізовано причини проявів булінгу та наслідки, а також шляхи його попередження.

/Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг1.jpg/Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг2.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг3.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг4.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг5.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг6.JPG


Майбутнє молоді України – вільне від наркотиків

Учні ДНЗ Нововолинського ЦПТО стали учасниками профілактичного тренінгу з проблеми підліткового алкоголізму та наркоманії, який провела представник Міжнародної організації «NARCONON», під час якого учні були учасниками рольових ігор та отримали інформацію щодо причин молодіжної наркоманії. Визначили шляхи попередження цього явища.

/Files/images/vh/proflaktika/нароктик1.jpg /Files/images/vh/proflaktika/нароктик.jpg /Files/images/vh/proflaktika/нароктик3.JPG /Files/images/vh/proflaktika/нароктик4.JPG


Поважаю закон

Учні Нововолинського ЦПТО в спілкуванні з старшим інспектором ювенальної превенції Романом Омельчуком та старшим дільничним офіцером поліції Володимиром Семенком обговорили проблему зростання правопорушень серед молоді. Зокрема, наслідки втягнення неповнолітніх у злочину діяльність, наркоманію, бродяжництво, жебракування, втеч з уроків, булінгу. А також, про недопущення скоєння протиправних дій в закладі освіти та про дотримання правил поведінки під час навчально-виховного процесу.

/Files/images/vh/proflaktika/поважаю закон2.JPG/Files/images/vh/proflaktika/поважаю закон3.JPG


Зупини насилля– захисти себе

Життя підлітків – дуже непередбачуване і бурхливе. Ким би вони не були, в їхньому житті, поряд з позитивними емоціями, неминучі хвилини розчарування, результатом яких можуть стать негативні вчинки. Іноді підліткам важко утримувати тяжкість цих проблем у душі і вони можуть втратити надію та віру в себе. Уникнути цього їм допомагають мудрі поради фахівця ІІ категорії Іваничівського МРФ філії ДУ «Центр пробації» у Волинській області Катерини Коцури, яка провела мотиваційно - тренінгове заняття для здобувачів освіти ДНЗ «Нововолинський ЦПТО».

Метою даного заняття було навчити дітей знаходити позитивне в собі та в інших, формувати негативне ставлення до проявів насилля, жорстокої поведінки серед молоді, запобігати проявам булінгу.

/Files/images/novini/коцура.JPG


Здоровим бути!

10 квітня в рамках Всесвітнього Дня здоров’я в Нововолинському центрі ПТО провели спортивно-інтелектуальні ігри між групами. Учні взяли участь в естафетах і вікторинах. Під час активної фізичної та розумової діяльності отримали емоційне задоволення та заряд позитивної енергії.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN6222.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN6444.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN6333.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN611.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN6.JPG


Споживач – знай свої права!

Чи знаємо ми як захистити свої прав, як споживачі? Відповідь на це запитання отримали учні групи К-12 Нововолинського ЦПТО на засіданні дискусійного клубу під керівництвом Світлани Остяк.

Учасники ознайомились з історією започаткування Дня захисту прав споживача в Україні та в країнах світу, провели дослідження з виявлення підробок продуктів за етикетками та штрих кодами. Адже кухарі, кондитери при приготуванні страв та кондитерських виробів повинні використовувати тільки якісні продукти. Під час засідання учні виробили алгоритм дій щодо захисту прав споживача. Жваво пройшло обговорення фільму «Я маю право».

/Files/images/vh/proflaktika/захист прав.JPG/Files/images/vh/proflaktika/захист прав2.JPG


Поговоримо про шкідливі звички

На бесіду учнів Нововолинського ЦПТО запросила фельдшер Катерина Рижук. Піднімались важливі проблеми для підліткового віку: вживання наркотичних речовин та алкоголю, тютюнопаління.

До перегляду запропоновано відеофільми «Наркотична залежність», «Вплив алкоголю на організм підлітка», «Куріння та його замінники». Юнаки та дівчата активно долучились до обговорення.

/Files/images/vh/proflaktika/54398993_320504702150092_6862885374209818624_o.jpg/Files/images/vh/proflaktika/54522818_320504665483429_8265578872259477504_o.jpg


«Підвищення обізнаності вразливого населення Волинської області щодо безпечної міграції та працевлаштування»

В рамках реалізації проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення Волинської області щодо безпечної міграції та працевлаштування» та в рамках співпраці з Центром професійної кар’єри закладу освіти фахівцями Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості 15 березня 2019 року був проведений захід із здобувачами освіти.

Метою даною зустрічі було підвищення рівня поінформованості та усвідомлення молоддю проблеми торгівлі людьми, форм та методів вербування, небезпек, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном. Учасники заходу отримали інформаційні матеріали, фахові консультації та поради, на що варто звернути увагу під час працевлаштування, навчання та подорожей за кордоном.

/Files/images/карєра.JPG/Files/images/карєра1.JPG/Files/images/карєра2.JPG


Гендерні непорозуміння

Щоденно гендерні питання підіймаються з вищою силою, відбувається боротьба за рівність між статями. Чи можливо відстояти своє право на рівність у суспільстві? Чи дійсно порушують права тільки жінок? І чи варто порівнювати жінок та чоловіків, чи варто шукати відмінності, чи варто відшукувати нові причини до непорозумінь? Ці та інші питання гендерної рівності винесли на обговорення класний керівник Юлія Медик та здобувачі освіти групи №52. Активно пройшла дискусія, переглянуто та обговорено відеофільми і презентацію.

/Files/images/vh/proflaktika/гендерне.jpg


Права жінок

Цю тему в групах дівчат, які навчаються за професією кравець, вишивальник, на обговорення винесла викладач суспільних дисциплін Васильєва Тетяна. Зацікавила присутніх історія формування права, погляд релігій на права жінки, їх біологічне та соціальне обґрунтування, тендерна дискримінація жінок. Переглянуто та обговорено відеоролики про історію становлення політичних прав жінок, про віктимність окремих жінок.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN5311.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5312.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5314.JPG


Зупинись на порозі в безодню

В рамках тижня права фахівцем ІІ категорії Іваничівського МРВ філії ДУ «Центр пробації» у Волинській області Коцурою Катериною проведено профілактичну правовиховну бесіду з учнями ДНЗ «Нововолинський ЦПТО», щодо недопустимості вчинення протиправних дій, кримінальних правопорушень, попередження негативних явищ у підлітковому середовищі.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN5265.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5276.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5279.JPG


Підліток і відповідальність

Таку тему для обговорення запропонувала першокурсникам юрисконсульт Яценко Наталія. Інформація про види кримінальних правопорушень, причини скоєння злочинів, відповідальність неповнолітніх та наслідки покарань зацікавила підлітків. Жваво обговорювали приклади з життя засуджених.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN5230.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5237.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5243.JPG


Знай свої обов’язки, не порушуй чужі права

Учні групи №31, під керівництвом Каганюк Наталії, обговорили права та необхідність дотримання обов’язків, переглянули фільм про історію походження права.

/Files/images/vh/proflaktika/20181206_101312.jpg /Files/images/vh/proflaktika/20181206_101511.jpg


«Ми хочемо бути здоровими»

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні, й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» проведено фельдшером Рижук Катериною Олександрівною профілактичну бесіду.

/Files/images/vh/proflaktika/DSCN5207.JPG /Files/images/vh/proflaktika/DSCN5221.JPG


Підліток і закон

29 листопада в Державному навчальному закладі «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» прокурор Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Левчук Олена Петрівна провела профілактичну бесіду із здобувачами освіти І курсу. Увага була акцентована на питаннях: протиправні дії та види відповідальності неповнолітніх, покарання та їх наслідки. Юнаки переглянули відеофільм про зустріч підлітків з дітьми, які відбувають покарання. На завершення зустрічі проведена анкета.

Бесіда пройшла в невимушеній обстановці, діти задавали питання, на які отримали вичерпні відповіді.

/Files/images/vh/DSCN5074.JPG /Files/images/vh/DSCN5060.JPG /Files/images/vh/DSCN5076.JPG /Files/images/vh/DSCN5082.JPG


Бесіда про правила поводження з вибухонебезпечними речовинами та предметами

21 листопада в ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» проведено директорську годину, на якій викладач предмету захист Вітчизни, начальник штабу цивільного захисту училища Шаповал В.В. провів з учнями бесіду про правила поводження з вибухонебезпечними речовинами та предметами.

В період новорічних свят особливо популярною стає піротехніка. У зв'язку з цим зростає кількість травм, отриманих в результаті використання таких небезпечних розваг. Найчастіше жертвами стають підлітки, які люблять все підривати і не звертати увагу на техніку безпеки. Переглянуті відеофільми «Про наслідки петард», «6-ти річний хлопчик постраждав від вибуху петарди», «Що може бути від вибуху петарди в руці»

/Files/images/vh/DSCN4493.JPG /Files/images/vh/DSCN4495.JPG /Files/images/vh/DSCN4504.JPG


Зупинимо булінг разом!

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного.

Останніми роками визнано поширення такого явища, як булінг. Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку підлітка або групи підлітків інших до інших однолітків.Виділяють 4 головні компоненти булінгу: агресивна і негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких мають неоднакову владу; така поведінка є навмисною.

Тому з метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі 24 жовтня 2018 року соціальним педагогом Магдисюк Е.Л., заступником директора з навчально-виховної роботи Селецькою Н.М. був проведений інформаційно-профілактичний захід для учнів ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» на тему «STOP-БУЛІНГ».

/Files/images/булінк.jpg

Метою заходу було ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Участь у профілактичному заході взяли учні першого курсу. Під час заняття підлітки ознайомились із поняттям, формами, структурою булінгу, а також сформували навички відповідальної та безпечної поведінки з однолітками, які потерпають від насильства в закладі освіти.

Під час заходу учні отримали інформацію з обраної теми, переглянули ряд відеороликів щодо даного питання та обговорили відеосюжети. Також вони взяли участь у бесіді, яка проводилось з метою виховання почуття толерантності у підлітків, бути небайдужим до чужого горя; запобігання підлітковому насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді.


Профілактика кору

На таку тему пройшла інформаційна зустріч фельдшера Катерини Олександрівни із здобувачами освіти ДНЗ «Нововолинський ЦПТО».

Вона проаналізувала статистичні дані про стан захворювання в Україні, Волинській області, про ризик масового поширення інфекції, про профілактику кору та запобіжні заходи, а також про наслідки перенесення хвороби та можливі ускладнення

/Files/images/vh/DSCN3801.JPG


Лекція про наркоманію

В лекційному залі центру відбулись бесіда психолога з учнями та перегляд відеофільму, які були присвячені проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє щасливе життя суспільства, а життя взагалі. Говорили про наркоманію, що породжує низку проблем, з якими самотуж­ки не справитися. Вона руйнує людське здоров'я, родинне щастя, життя.

Чому, наприклад, вона виникає, в основному, серед молодих? Чому в однієї людини не виникає бажання до вживання наркотиків, а інша без цього зілля не може існувати? На такі питання знаходили відповідь ./Files/images/vh/DSCN3789.JPG/Files/images/vh/DSCN3794.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 489

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.