Молодіжний простір в ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти»


Квест «Україна-моя Батьківщина»

У Молодіжному просторі « Пор@дій» пройшов квест «Україна-моя Батьківщина», який організували та провели лідери учнівського Парламенту«ДНЗ Нововолинський ЦПТО».

Учасники заходу, об’єднавшись у дві команди, відвідали вісім станцій, на яких виконували різні завдання, завдяки яким поглибили знання про історію, культурну спадщину України, здійснили віртуальні подорожі визначними та найкрасивішими місцями країни.

Квест допоміг учням проявити лідерські якості, відчути командний дух та посприяв активному відпочинку його учасників.

/Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 1.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 2.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 3.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 4.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 5.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 6.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 7.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 8.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 9.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 10.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 11.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 12.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 14.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 15.jpg /Files/images/novini/2021/traven/kvest/квест україно 16.jpg


Активна громадянська позиція молоді - свідомий вибір майбутнього

Воркшоп на тему «Активна громадянська позиція молоді-свідомий вибір майбутнього» було проведено у ДНЗ «Нововолинський ЦПТО».

У заході взяли участь волонтери Корпусу Миру, які працюють у різних населених пунктах Волині, голова селища Блогодатного Олександр Топорівський, педагоги та учні закладу освіти.

Учасників заходу привітали заступник начальника управління освіти, науки та молоді Олександр Ткачук і директор центру Валентина Приступа.

Розпочала воркшоп волонтерка Лінза Маккой, яка повідомила як корупція обмежує права людини, впливає на освіту, охорону здоров'я, правосуддя, демократію, процвітання і розвиток. Закликала молодь бути активними громадянами своєї країни, долучатись до участі у молодіжних громадських організаціях задля подолання цього серйозного злочину, який підриває соціально-економічний розвиток у всіх суспільствах.

Під час заняття волонтерка Емі Шоу розповіла як громадянська активність молоді впливає на демократизацію суспільства, пояснила, що громадянська активність молоді має тісний зв’язок із громадянською позицією молодих людей, яка свідчить про ступінь зрілості людини, рівень її розвитку як громадянина, який усвідомлює своє місце і роль у процесі державотворення в країні, якій живе.

Олександр Топорівський звернув увагу на значенні участі молоді в органах місцевого самоврядування та наголосив, що активна участь молоді в прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівні є важливим фактором, якщо ми прагнемо побудувати більш демократичне суспільство. Участь та активна громадянська позиція молоді - це засіб впливу на процесс прийняття рішень, діяльність щодо сприяння побудови ліпшого суспільства.

Досвідом роботи та структурою студентського самоврядування у США поділився волонтер Бен Холда. Він розповів, що студентський уряд у США тлумачать як лабораторію для самореалізації молоді в умовах жорстких ринкових відносин та глобалізації суспільства. З огляду на це в американських закладах освіти практикують регламентацію діяльності кожної організації власною, самостійно розробленою Конституцією та Статутом. Такий підхід сприяє вихованню поваги до Закону, навчає студентів поважати особисті права та свободи, толерантно ставитися до свобод і прав інших громадян, відповідально виконувати обов'язки, налагоджувати стосунки на основі тактовності, справедливості та чесної конкуренції.

Ідеєю створення учнівського парламенту Нововолинського центру професійно-технічної освіти поділився волонтер Корпусу Миру, який працює у цьому закладі освіти, Макс Гомез.

Він розповів про кроки, які вже зроблені для реалізації цієї ідеї та поділився планами щодо реалізації цієї ідеї.

На продовження заходу його учасники поділились досвідом волонтерської роботи щодо молодіжного розвитку та результатами цієї роботи.

Захід був цікавим, конструктивним та пізнавальним.

/Files/images/novini/воркшоп3.JPG /Files/images/novini/воркшоп6.JPG /Files/images/novini/воркшоп2.JPG /Files/images/novini/воркшоп9.JPG /Files/images/novini/воркшоп10.JPG /Files/images/novini/воркшоп11.jpg /Files/images/novini/воркшоп12.jpg


#Happy_ Birthday, Max!

Свій перший День Народження в Україні святкує волонтер Корпусу Миру Макс Гомез. Із святом його привітали учні та педагоги ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» і побажали здоров’я, успіху у здійсненні своєї місії.

Лідери учнівського самоврядування з цієї нагоди прикрасили приміщення Молодіжного простору, пригостили виготовленим власноруч тортом.

У затишній невимушеній атмосфері за горнятком чаю Макс поділився своїми враженнями щодо перебування в Україні, планами подальшої волонтерської роботи.

/Files/images/novini/макс1.jpg /Files/images/novini/макс2.jpg /Files/images/novini/макс3.jpg /Files/images/novini/макс4.jpg /Files/images/novini/макс5.jpg


Хай буде дитинство щасливим!

Міцна сім'я -міцна держава!


Виставка Великодньої атрибутики

Великодній тиждень у Нововолинському центрі професійно-технічної освіти розпочався з виставки святкової атрибутики, виготовленої учнями закладу освіти під час майстер-класів, до яких приєднались і учні школи с. Будятичі.

/Files/images/novini/яйця.jpg /Files/images/novini/яйця1.jpg


English speaking club

З ініціативи Олександра Топорівського- очільника селища Благодатне, що поблизу с. Будятичі, у Молодіжному клубі розпочав роботу English speaking club. Засідання клубу проводить волонтер Корпусу Миру Макс Гомез, який з жовтня 2018 р. здійснює волонтерську діяльність у ДНЗ «Нововолинський ЦПТО».

Члени клубу у ігровій формі отримують або поглиблюють знання з англійської мови.

Такі клуби вже працюють у Нововолинському центрі професійно-технічної освіти для учнів та педагогів.

/Files/images/vh/uchnvske/english.jpg


#TrashtagChallenge «Зробимо довкілля чистим разом, крокуємо в Європу!»

Флешмобом #TrashtagChallengeу Нововолинському центрі ПТО 20 березня розпочався місячник«Зробимо довкілля чистим разом, крокуємо в Європу!».

Світ, мов вірус, захопив цей екологічний флешмоб, під час якого люди, в основному молодь, з різних куточків планети прибирають сміття на особливо забрудненій території та викладають фотографії "до" і "після" її прибирання з хештегом #trashtagсhallenge.

Учнівський комітет самоврядування закликає всіх здобувачів освіти Нововолинського ЦПТО та небайдужу до екологічних проблем молодь з 20.03 по 20.04 долучитись до цього флешмобу.

/Files/images/novini/chiste_dovkllya_fleshmob/IMG-1.jpg /Files/images/novini/chiste_dovkllya_fleshmob/IMG-2.jpg /Files/images/novini/chiste_dovkllya_fleshmob/IMG-3.jpg /Files/images/novini/chiste_dovkllya_fleshmob/IMG-4.jpg /Files/images/novini/chiste_dovkllya_fleshmob/IMG-5.jpg /Files/images/novini/chiste_dovkllya_fleshmob/IMG-6.jpg /Files/images/novini/chiste_dovkllya_fleshmob/IMG-7.jpg /Files/images/novini/chiste_dovkllya_fleshmob/IMG-8.jpg


Ази проектного менеджменту

Відбувся тренінг на тему: «Ази проектного менеджменту», який проводив з учнівським активом ДНЗ «Нововолинський ЦПТО»виконавчий директор Фонду Ігоря Гузя “Прибужжя”, дипломований тренер, автор десятків успішних проектів з різних сфер, учасник понад 100 форумів/тренінгів/івентів неформальної освіти Борис Карпусь. Він є автором трьох посібників та співавтором ще двох по тематиці проектного менеджменту.

У приміщенні Молодіжного простору лідери учнівського самоврядування розглядали шляхи вирішення проблем, навчались азам створення власних проектів локальної соціальної дії, брали активну участь у практичному турі тренінгу. Отримані знання допоможуть їм у подальшому професійному житті.

/Files/images/vh/uchnvske/DSCN5143.JPG /Files/images/vh/uchnvske/DSCN5126.JPG /Files/images/vh/uchnvske/DSCN5119.JPG /Files/images/vh/uchnvske/DSCN5154.JPG /Files/images/vh/uchnvske/DSCN5155.JPG/Files/images/vh/uchnvske/DSCN5157.JPG


Вчимося бути лідерами

На сьогоднішній день одним із актуальних питань освіти є створення умов для самореалізації учнівської молоді, залучення її до участі в прийнятті важливих рішень.

Виховати особистість, яка зможе активно діяти у всіх сферах життя своєї держави, свого колективу, сформувати у неї навички самоврядування, виробити соціальну активність, відповідальність у процесі практичної громадської діяльності – завдання закладу освіти.

Пошуку учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямованні на активну участь у громадському житті, підлітків, які, мають організаторські здібності, усвідомлюють себе потенційними лідерами, мають бажання використовувати свою енергію та здібності заради інших було присвячене засідання виконавчого органу учнівського самоврядування, яке відбулося у Молодіжному просторі ДНЗ «Нововолинський ЦПТО».

/Files/images/vh/DSCN4180.JPG /Files/images/vh/DSCN4176.JPG

У ході засідання волонтер Корпусу Миру Максимільян Джеймс Гомес поділився інформацією щодо форм і методів молодіжного руху американських студентів, показав відео з різних заходів, організованих і проведених молодіжною спільнотою Америки.На продовження засідання відбувся тренінг щодо формування лідерських якостей «Я-лідер», у якому брали активну участь всі члени комітету учнівського самоврядування.

Завершилось засідання складанням переліку пропозицій щодо впровадження сучасних форм проведення заходів, акцій, зустрічей тощо.

Це засідання було доброю нагодою представити свої проекти, напрацювання, обговорити цікаві ідеї, можливості їх втілення.

Кiлькiсть переглядiв: 394

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.