FacebookYouTubeПідписатися на RSS

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

у ДНЗ «Нововолинський ЦПТО»

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті центру.

1.1. Здобувачі освіти приходять до ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» за 15 хвилин до початку занять – о 8 годині 15 хвилин.

1.2. Заборонено перебувати у навчальних кабінетах у верхньому одязі.

1.3. Приходити до центру необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.4. У разі пропуску занять учені зобов’язані надати майстру в/н або класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності.

1.5. У разі пропуску занять по хворобі, здобувачі освіти зобов’язані надати довідку з медичної установи.

1.6. Здобувачі освіти повинні мати на заняттях всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя. Згідно завдань викладачів та майстрів виробничого навчання виконувати домашню роботу.

1.7. Не можна приносити на територію закладу освіти з будь-якою метою і використовувати у будь-який спосіб, зброю (в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини), спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.

1.8. Здобувачі освіти не має права під час знаходження на території навчального закладу і при проведенні загальних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самих себе та оточуючих.

1.9. Здобувачі освіти повинні виявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.

1.10. Забороняється вживання учнями принизливих й образливих висловів, ненормативної лексики, демонстрування непристойних жестів. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим.

1.11. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною, прояви булінгу (цькування), дискримінація за національною або расовою ознакою є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти в центрі та за його межами.

1.12. Учені центру повинні в разі виявлення факту булінгу (цькування) в учнівському колективі негайно повідомити психологічну службу або керівників груп.

1.13. Не дозволяється користуватися міні акустичними системами і мобільним телефоном на заняттях, вмикати гучну музику на перервах.

1.14. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку речі, мають здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі центрального корпусу, класному керівнику або адміністрації центру.

1.15. Усі здобувачі освіти зобов’язані берегти майно та оснащення навчальних кабінетів, майстерень, лабораторій та місць загального користування (зелені насадження на території центру), дбайливо поводитися зі своїми речами та речами інших учнів.

1.16. У разі навмисного пошкодження майна центру батьки учнів зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

1.17. Учні навчального закладу зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу центру, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.

1.18. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» без нагляду педагогічних працівників.

1.19. Суворо забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв в центрі та на прилеглій до нього території.

ІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА ЗАНЯТТЯХ

2.1. Здобувачі освіти входять до аудиторії за дзвінком (08.30 год). Після дзвінка учені займають свої місця, готують необхідні для заняття речі. Запізнюватися без поважних причин заборонено. У випадку вимушеного запізнення – постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з викладачем, майстром виробничого навчання, вибачитися за спізнення і попросити дозволу зайняти відповідне місце.

2.2. Коли викладач, майстер виробничого навчання входить до навчальної аудиторії, учні встають, вітаючись. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до навчального кабінету під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером та занять виробничого навчання, коли учні працюють з інструментами та обладнанням.

2.3. Відсутніх здобувачів освіти староста або відповідальна особа подає викладачу на початку заняття.

2.4. Під час занять не можна ходити по навчальній аудиторії, підключати зарядні пристрої до електромережі без дозволу викладача, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

2.5. Під час занять здобувачі освіти зобов’язані виконувати всі вимоги викладача, майстра виробничого навчання, дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття.

2.6. Під час занять залишати аудиторію, майстерню, лабораторію за необхідності здобувачам освіти можливо тільки з дозволу викладача, майстра виробничого навчання.

2.7. При користуванні на уроці підручниками учні мають бути акуратними. Псування, втрата підручника взятого з бібліотеки відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.8. Впродовж уроку здобувачам освіти забороняється користуватися мобільними телефонами та іншими гаджетами, якщо це не передбачено викладачем, майстром виробничого навчання для виконання освітньої мети. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон передається батькам учнів у той же день.

2.9. Здобувачі освіти мають право в коректній формі відстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми заняття.

2.10. На заняттях фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивний зал учням входити забороняється.

2.11. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил безпеки життєдіяльності, правил поведінки в навчальних аудиторіях, як під час занять, так і по закінченню.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ

3.1. Під час перерви здобувачі освіти переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.

3.2. Особливо уважними треба бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.

3.3. Здобувачам освіти забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації.

3.4. Під час руху коридорами здобувачам освіти заборонено штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

3.5. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

ІV. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В ЇДАЛЬНІ

4.1. Під час обіду в їдальні належить дотримуватися добросусідських взаємин і поводитися пристойно.

4.2. Здобувачі освіти повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

4.3. Учні приходять в їдальню у визначений час.

4.4. Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

4.5. Учні прибирають посуд після прийому їжі.

4.5. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна їдальні закладу освіти.

V. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

5.1. Після сигналу «Повітряна тривога», учні повинні взяти свої речі, у супроводі педагога швидко залишити навчальне приміщеня.

5.2. Здобувачі освіти повинні зберігати спокій, не панікувати, рухатися з групою учнів до аварійного виходу.

5.3. Учні, які перебувають на території центру, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до укриття.

5.4. В укритті здобувачі освіти швидко та спокійно повинні зайняти відповідні місця, пройти перекличку в безпечному місці і виконувати подальші вказівки педагогів.

5.5. Після відбою сигналу «Повітряна тривога» учасники освітнього процесу виходять з укриттів колонами або групами.

VІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

6.1. Дані правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма здобувачами освіти ДНЗ «Нововолинський ЦПТО».

6.2. За порушення цих Правил та Статуту центру здобувачі освіти притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі заходи:

- усне зауваження;

- виклик здобувача освіти самого або з батьками на засідання Ради профілактики;

- відшкодування завданої здобувачем освіти шкоди його батьками.

Кiлькiсть переглядiв: 53

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.