STOP-булінг

Проблема жорстокості та агресії серед учнів давно хвилює педагогів, психологів та психотерапевтів, як в Україні, так і у всьому світі.

Не стоять осторонь і члени учнівського парламенту Нововолинського центру професійно-технічної освіти,які підготували і провели відео-лекцію « STOP-булінг». Цей захід проводився у рамках інформаційно-просвітницької кампанії «16 днів без насилля», спрямованої на протидію такому негативному соціально-психологічному явищу,як булінг,серед учнівської молоді.

Практичний психолог центру ознайомила учнів з поняттям булінгу, формами його прояву, з соціально-психологічним портретами булера та його жертви, спільників булера та сторонніх спостерігачів, а також з соціальними та юридичними наслідками учнівського насильства, роз’яснила як потрібно діяти та куди звертатися при виявленні даного явища.

Здобувачі освіти переглянули та обговорили екранізацію роману Стівена Чбоскі « The Perks of Being a Wallflower»( «Добре бути тихеньким»), фрагменти новин України, присвячених цій проблемі, кліп «Все, що тебе не вбиває» та долучились до флешмоба «Зупинимо боулінг разом!» під час якого запропонували свої методи вирішення ситуацій з проявами булінгу серед молоді.

/Files/images/vh/uchnvske/булінг 1 2019.jpg /Files/images/vh/uchnvske/булінг 4 2019.JPG /Files/images/vh/uchnvske/булінг 2 2019.jpg /Files/images/vh/uchnvske/булінг 5 2019.JPG

/Files/images/vh/uchnvske/булінг 3 2019.jpg


Всеукраїнська акція боротьби з Булінгом

Учні ДНЗ "Нововолинського центру професійно-технічного освіти" долучились до всеукраїнської акції боротьби з Булінгом

Всеукраїнська акція боротьби з Булінгом


Акція "Зупинимо булінг разом"

18 вересня першокурсники ДНЗ "Нововолинського центру професійно-технічної освіти" провели акцію "Зупинимо булінг разом". Під час проведення години спілкування обговорили питання запобігання булінгу. В ході дискусії проаналізовано причини проявів булінгу та наслідки, а також шляхи його попередження.

/Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг1.jpg /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг3.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг4.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг5.JPG /Files/images/vh/volonterstvo/всесвбід буліг6.JPG


#ВсеЩоТебеНеВбиває

21.02.2019р. у Нововолинському ЦПТО пройшов флешмоб «Зупинимо булінг разом!».

У ході заходу учасники флешмобу переглянули відеоролики , на яких зафіксовані випадки насильства серед учнівської молоді та висловили свою думку щодо актуальності просвітницької проти булінгової кампанії.

Учасники флешмобу, учні різних груп закладу освіти, мовою танцю, яка така яскрава і всім зрозуміла, звернули увагу на необхідність вирішення даної проблеми та показали стратегію боротьби з булінгом

Захід завершився демонстрацією кліпа на пісню Ріanoбой «Все, що тебе не вбиває», присвячену проблемі дитячого боулінгу. Цей кліп про тих, кого не розуміють, кого бояться або переслідують. А також про тих, хто обов'язково вистоїть і переможе.

/Files/images/novini/флешмоб булінг 21,02.JPG /Files/images/novini/флешмоб булінг5 21,02.JPG /Files/images/novini/флешмоб булінг2 21,02.JPG /Files/images/novini/флешмоб булінг4 21,02.JPG


Інформаційна година "Стоп Булінг"

Керівники груп №№ 32,50 Галина Панас і Тетяна Лопоша 18 лютого провели з учнями спільний захід – інформаційну годину «Стоп Булінг».

Учасники заходу послухали розповідь про ознаки знущання і прояви насильства. Виконали інтерактивну вправу з трансформації канцелярської скріпки, висловили думки щодо озвучених фактів насильства.

Педагоги на прикладі з яблуком продемонстрували руйнування особистості, на яку здійснюється моральний та фізичний тиск.

Відбулось обговорення таких питань:

  • Як почуваються ті, кого обзивають і цькують однолітки?
  • Як це позначається на їх навчанні?
  • Що вони думають про тих, кого ображають?
  • Чому люди ображають інших?

Документальне відео з життя підлітків і проявів насильства обурило учнів.

В результаті присутні визначились із тим, хто вважається жертвою боулінгу, куди слід звертатись у разі фіксації проявів насильства, яку відповідальність несуть учасники булінгу.

Наприкінці заходу учні отримали інформаційні буклети.

/Files/images/vh/bulng/zahodi/булінг захід 1.jpg /Files/images/vh/bulng/zahodi/булінг захід 2.jpg /Files/images/vh/bulng/zahodi/булінг захід 3.jpg /Files/images/vh/bulng/zahodi/булінг захід 4.jpg


Булінг як соціально-педагогічна проблема та шляхи її вирішення»

05.02.2019р. у ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» класні керівники обговорили проблему булінгу. Метою заходу було формування нетерпимості до проявів агресії, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, формування навичок надання і отримання допомоги.

Соціальний педагог Магдисюк Е.Л., ознайомила керівників навчальних груп із змінами, внесеними до законодавчих актів України щодо протидії булінгу.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Селецька Н.М. пояснила, що таке булінг, основні типи та причини його виникнення.

Учасники активно обговорювали тему, окреслили план заходів спрямованих на протидію булінгу в закладі освіти.

/Files/images/vh/bulng/булінг викладачі.jpg


Підліток і закон

29 листопада в Державному навчальному закладі «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» прокурор Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури Левчук Олена Петрівна провела профілактичну бесіду із здобувачами освіти І курсу. Увага була акцентована на питаннях: протиправні дії та види відповідальності неповнолітніх, покарання та їх наслідки. Юнаки переглянули відеофільм про зустріч підлітків з дітьми, які відбувають покарання. На завершення зустрічі проведена анкета.

Бесіда пройшла в невимушеній обстановці, діти задавали питання, на які отримали вичерпні відповіді.

/Files/images/vh/DSCN5060.JPG /Files/images/vh/DSCN5074.JPG /Files/images/vh/DSCN5076.JPG /Files/images/vh/DSCN5082.JPG


Зупинимо булінг разом!

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного.

Останніми роками визнано поширення такого явища, як булінг. Булінг у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку підлітка або групи підлітків інших до інших однолітків.Виділяють 4 головні компоненти булінгу: агресивна і негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких мають неоднакову владу; така поведінка є навмисною.

Тому з метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі 24 жовтня 2018 року соціальним педагогом Магдисюк Е.Л., заступником директора з навчально-виховної роботи Селецькою Н.М. був проведений інформаційно-профілактичний захід для учнів ДНЗ «Нововолинський ЦПТО» на тему «STOP-БУЛІНГ».

/Files/images/булінк.jpg

Метою заходу було ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Участь у профілактичному заході взяли учні першого курсу. Під час заняття підлітки ознайомились із поняттям, формами, структурою булінгу, а також сформували навички відповідальної та безпечної поведінки з однолітками, які потерпають від насильства в закладі освіти.

Під час заходу учні отримали інформацію з обраної теми, переглянули ряд відеороликів щодо даного питання та обговорили відеосюжети. Також вони взяли участь у бесіді, яка проводилось з метою виховання почуття толерантності у підлітків, бути небайдужим до чужого горя; запобігання підлітковому насиллю та виховання культури спілкування серед учнівської молоді.


Засідання батьківського комітету

В Державному навчальному закладі «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» відбулось засідання батьківського комітету. В засіданні взяли участь голови батьківських комітетів груп, директор, заступники директора, методисти, старші майстри, психолог, соціальний педагог, комендант центру, а також майор внутрішньої служби Іваничівського міськрайонного відділу з питань апробації Прилуцький І.І.

Зустріч пройшла у доброзичливій атмосфері, у форматі живого спілкування. Під час засідання було розглянуто шість основних питань. На початку учасники привітали новобраних голів батьківських комітетів та побажали їм взаєморозуміння та взаємодопомоги в конструктивному вирішенні питань групи та центру.

Директор закладу освіти Приступа В.І. розповіла про особливості роботи закладу в цьому навчальному році та подякувала батькам за розуміння та підтримку.

Майор внутрішньої служби Іваничівського міськрайонного відділу з питань апробації Ігор Прилуцький ознайомив батьків про кримінальну відповідальність неповнолітніх та її наслідки.

Соціальний педагог та психолог обговорили разом з батьківським комітетом питання проблем сучасних підлітків, причини булінгу в закладах освіти та культурою використання мобільних телефонів під час навчально-виховного процесу. Батьки, в свою чергу, ділилися досвідом виховання дітей у сім'ї.

Методист Магдисюк Е.Л. ознайомила присутніх з статтею 42 Закону України «Про освіту» про академічну доброчесність, як запоруку якісної освіти.Заступник директора з навчальної роботи Рощина Н.М розповіла про зовнішнє незалежне оцінювання, яке буде проходити цього року.

батьків збор булінг 1 /Files/images/vh/zbori/DSCN0090.JPG /Files/images/vh/zbori/DSCN0094.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 265

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.