Школа педагогічної майстерності

Вивчаємо нові технології

Однією з ефективних форм масової методичної роботи в закладі освіти є школа педагогічної майстерності, заняття якої спрямовані на збагачення колективного досвіду реалізації актуальних педагогічних завдань. Зазвичай – це можливість ознайомитись та спробувати технології, що набувають актуальності в умовах сучасного освітнього середовища.

Сьогодні заняття школи педагогічної майстерності було присвячено сучасним методам візуалізації навчальної інформації

Проблему мотивації навчальної діяльності, зацікавлення навчальним матеріалом, зокрема, допомагає розв’язати використання в практиці педагога нової технології презентації – скрайбінгу.

Сьогодні всім відомі переваги створення візуального ряду для пояснювального матеріалу. А візуалізація мовних образів у реальному часі допомагає учням організувати та аналізувати отриману інформацію.
За допомогою візуальних образів учні з легкістю інтегрують нові знання.
Крім того, візуалізація розвиває критичне мислення (вербальна та візуальна інформація допомагає відновлювати в пам’яті отриману інформацію, оскільки презентація скрайбінгу складається із простих образів, символів та предметів, які легко запам’ятовуються ).

Одним із перших, хто використав скрайбінг як продуктивний та інтерактивний засіб для концептуалізації інформації, якою користуються учні та вчителів школі, став американський викладач Пол Богуш. На противагу репродуктивним методам він застосував ілюстрування пояснення, довівши ефективність використання скрайб-презентаці їв навчальному процесі. Справжнім проривом в освітньому веб-просторі став скрайб Кена Робінсона, автора книг, спікера та міжнародного радника з питань розвитку творчого мислення, систем освіти та інновацій у державних та суспільних організаціях, про зміни освітньої парадигми (відео з youtube)

На продовження знайомства з новими технологіями педагоги розглянуть сервіси для створення скрайбінгу:GoAnimate, PowToon, Moovly, VideoScribe.

/Files/images/metodichna/20190109_125301.jpg /Files/images/metodichna/20190109_094556.jpg /Files/images/metodichna/20190109_100154.jpg /Files/images/metodichna/20190109_100806.jpg /Files/images/metodichna/20190109_100851.jpg


Практичні форми та методи позитивної мотивації навчальної діяльності

Період зимових канікул – вдалий час для проведення масових методичних заходів, присвячених обміну педагогічним досвідом, який можна виділити для обговорення ключових проблемних питань і поділитись власними методами їх розв’язання. Традиційно в цей період у Нововолинському центрі ПТО проходить Січнева конференція.

Сьогодні вона була присвячена практичним формам і методам мотивації навальної діяльності, оскільки колектив закладу перебуває на етапі реалізації практичного етапу роботи над методичною проблемою «Мотивація навчальної діяльності як засіб забезпечення якості професійної освіти». Педагоги, які в цьому році підтверджують високий рівень кваліфікації, поділились досвідом апробації власних прийомів мотивації в практичній діяльності.

Так, зокрема, викладач математики Галина Панас розповіла про стимулювання навчальної діяльності через застосування прикладних завдань професійного спрямування, реалізацію навчальних проектів. Викладач історії Наталія Каганюк зупинилась на актуальності ІКТ як засобу візуалізації матеріалу. Про важливість нетрадиційного підходу в мотивації до формування мовленнєвих компетентностей згадала Людмила Потурай. Майстер виробничого навчання Тарас Снігарук підкреслив важливість ознайомлення з сучасними виробничими технологіями в професії електрогазозварник. А викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Олена Лучинець поділилась досвідом використання ППЗ для забезпечення ефективного засвоєння матеріалу, можливості його диференціації та адаптації до навчальних потреб.

Робота конференції завершилась обговоренням системи педагогічної діяльності в контексті реалізації проблемних завдань, крім того, було прийнято спільне рішення про вироблення інструментів перевірки теоретично побудованих прийомів і методів мотивації. Матеріали роботи Конференції поповнили фонд напрацювань з реалізації єдиної науково-методичної проблеми, з якими можна ознайомитись на сторінках педагогічного журналу та в методичному кабінеті закладу освіти.

/Files/images/metodichna/20190103_100050.jpg /Files/images/metodichna/20190103_100214.jpg /Files/images/metodichna/20190103_102913.jpg /Files/images/metodichna/20190103_103011.jpg /Files/images/metodichna/20190103_103154.jpg /Files/images/metodichna/20190103_104424.jpg /Files/images/metodichna/20190103_104643.jpg /Files/images/metodichna/20190103_104643.jpg /Files/images/metodichna/20190103_104723.jpg /Files/images/metodichna/20190103_105846.jpg


Анонс науково-методичних заходів

  • 3 січня відбудеться науково-практична конференція «Практичні форми та методи позитивної мотивації навчальної діяльності»
  • 4 січня проходитиме заняття школи педагогічної майстерності «Сучасні методи формування та якісного засвоєння знань»
  • 9 січня – засідання методичної ради
  • 10 січня – засідання педагогічної ради


Програма роботи січневої конференції «Практичні форми та методи позитивної мотивації навчальної діяльності»
3 січня 2019 року

Доповідач Тема доповіді
Войтович Світлана Анатоліївна Апробація теоретично побудованих прийомів і методів мотивації навчальної діяльності
Снігарук Тарас Сергійович Використання прогресивних технології навчання та сучасного обладнання – дієвий засіб покращення якості професійно-практичної підготовки
Панас Галина Іванівна Мотивація і стимулювання навчальної діяльності учнів на уроках математики
Каганюк Наталія Петрівна Мотивація навчальної діяльності шляхом використання ІКТ на уроках історії
Потурай Людмила Василівна Пояснювально-репродуктивні методи вивчення синтаксису на уроках української мови
Лучинець Олена Павлівна Використання елементів ППЗ на уроках професійно-теоретичної підготовки
Питання для обговорення
1. Система педагогічної діяльності в контексті реалізації проблемних завдань
2. Перевірка на практиці теоретично побудованих прийомів і методів педагогічної діяльності
Кiлькiсть переглядiв: 566

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.